1 ayda 5 kilo alma1 yorumBen bu diyeti diyetisyenden aldım ve uyguluyorum 1 ayda 5 kilo aldım gerçekten aç kalmadan sağlıklı ve kalıcı bir sekilde kilo alabiliyorsunuz. Bu beş kiloyu 10 kiloya çevirmekte sizin elinizde ben calıştığım için spor yapamadım ama sporla beraber bunun 10 kiloya kadar cıkabildiğini benimle aynı diyetisyene giden arkadasımda gördüm. Vereeğim listede önemli olan öğünleri kaçırmayıp saatlerine dikkat etmek gerekiyor.

Kilo aldırma diyetikilo aldırıcı ürünler , ek besinler
Sabah Kahvaaltısı 8:00
3 adet haşlanmış Yumurta
100 gr beyaz peynir
Yarım kilo süt
Salatalık domates biber
Yarım ekmek
Saat 10 iki adet muz
Öğle yemeği saat 12:00
Patates haşlama 3 adet
Yarım kilo tavuk göğsü
Büyük porsiyon salata
Pilav

Akşam Yemeği Saat:19:00

Makarna
Çorba
Salata
Etli Türlü

Bu diyet herhangi bir sağlık sorunu olmayanlara bir ay da 5 kg aldırır. Şeker hastaları için uygun değildir.
Kilo alma konusunda bazı öneriler: Günde üç öğün mutlaka yemek yeyin.Yemeklerde kalori oranı ve protein oranının yüksek olmasına dikkat edin. Kilo başına 2 gr protein alın bu şekilde kilo almak daha sağlıklı ve daha kalıcı olur.

Örneğin 65 kiloluk birisi günde 130 gr protein almalı ve bunları mutlaka 3 öğüne bölmeli. Yani her öğün için 45 gr protein.
Ara öğünlerde mutlaka muz veya süt, yoğurt gibi gıdalar alaınmalı. Gece yatarken süt içilmesi kilo almak için önemlidir.
Mümkünde haftada 3 gün spor yapılmalı. Vücut geliştirme yapan birisi ayda 3 kilo garanti alabilir.Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 yorum yapılmış

  1. hümeyra türkay

    bunun etkisini göstermesi kişiden kişiye değişecektir tabiki

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz