aktivist ne demekyorum yapılmamışİnsanın varoluş sıkıntıları insanın yaşamıyla özdeştir. Hayatı anlamlandırma çabası, insan yaşamının temel dinamiğidir. Çünkü insan hayatını anlamlı kılmaya çalışarak kaçabilir ölümlülük bilincinden. Aktivist olmanın kişinin kendi hayatını anlamlı kılmaya çalışmasından öte bir anlamı yoktur kanımca. Dünya barışı, yeşilin korunması, eşcinsel ve kadın hakları, savaş karşıtlığı kılıftır yalnızca.

Meselesi olan insanlardan ziyade kendilerine mesele yaratan insanlardır bunlar çoğunlukla. Bu yüzden de her daim samimiyetsiz bulurum. Gerçi altruisme zerre inanmamışlığımdır. Aktivistlere kötü gözle bakmamın nedeni;ama acaba buna ne kadar inanıyor kendileri.

Empati diye cevap verebilir bazıları diğerlerini anlayabilmek için onlardan olmaya gerek yok,aynısını içinde hissedebilirsin şeklinde bir önermeyle çıkagelebilirler. Bu sayede bir heteroseksüelin eşcinsel haklarının yılmaz savunucusu olması, keka bir yaşam sürenin açlık ve kıtlığa çare üretmeye çalışması, savaş görmemiş, hissetmemiş birinin silah karşıtı olması kısmen açıklanabilir.

Ben neden bu işin bir parçasıyım diye sorduklarında kendilerine hani filmlerde olur ya amazonvari bir ormanda hedefe doğru ilerlemeye çalışan oyuncuya ordan burdan çıkan dallar engel olur peşi sıra ve oyuncu her bir dalı kaldırarak ilerler hedefe o dalları tek tek kaldırabilip en temel motivasyonun gerçekten ne olduğuna ulaşabiliyorlar.

Ben başklarına dolaylı dolaysız yardımcı olmak için uğraşıyorum. Dünya hem benim hemde başkaları için daha yaşanılır bir yer olsun. Çocuklarıma bırakacağım miras kötü olmasın diye uğraşıyorum ve buna benzer savlar bana temel motivasyonmuş gibi gelmiyor. Biraz daha gidilse yeni ve güçlü bir dal çıkıp surata şrrrak diye vuracakmış gibi geliyor.Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz