basen eritme egzersizleriyorum yapılmamışKadınların en büyük dertlkerinden birisidir basenler. Eğer aşırı yağlanma meydana gelirse selilüt gibi görüntü bozukluğuna neden olan bi durumla karşı karşıya kalacaklardır.

Bu durumu değiştirmek için spor salonlarına boşuna para vermeyin. Basenlerinizdeki yağı eritip selülit gibi bir dert riskini ortadan kaldırmanın yanı sıra basenlerinize şekil vermeniz mümkün. Anlatacağın bir kaç haraketi uyguladığınız durumda bunlara ulaşabilirsiniz.Bu hareketler evde rahatlıkla yapabileceğiniz hareketlerdendir.

Kısa anlatacak olursak sizlere basen eritme egzersizleri ;

* Yan yatın ve sağ dizinizi ters L şekline getirin. Bu şekli bozmadan ayağınızı diğer ayağınıza dik açı yapacak şekilde kaldırın ve indirin. Yanlız bu hareketi uygularken hareketleri olabildiğince yavaş uygulayın. 10 tekrar yapında. Daha sonra aynı hareketi sol bacağınız içinde tekrar edin.

* Kendiniz bir yere sabitleyin. Öncelikle sağ bacağınızı sıkı ve gergin bir şekilde sıkın ve bu durumu bozmadan ayağınızı yukarı kaldırıp indirin. Harekti yavş ve 10 tekrar yaparak devam edin. Aynı şekilde diğer bacağınızada uygulayın.

Bu hareketleri uygulamadan önce mutlaka bir kaç ısınma hareketi yaparak ayaklarınızın ısınmasını sağlayın aksi durumlarda sakatlanmalar meydana gelebilir.Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz