en çok kalori yaktıran hareketleryorum yapılmamışDeadlift hareketi yeryüzündeki bir anda en çok kas gurubunu çalıştıran hareket olsa gerek. Bu egzersiz hareketinin uygulanışı sırasında az çok her kas biraz yardımcı olduğundan maksimum kalori yakışı sağlıyor.

Bunu anlamak zor değildir. Dolayısıyla’da metabolizma nasıl hızlandırılır sorusuna en iyi cevap oluyor. Eğer göbek eritmeniz gerekiyorsa bu hareket vücudunuzu egzersiz hareketlerinden sonraki saatlerde de yağ yakmaya zorluyor.

Bacak arkaları ve basenleri oldukça etkili çalıştıran kucak hareketi sayesinde lenf dolaşımı inanılmaz hızlanır ve selülitleriniz erimeye başlar. Alın size selülit gidericidir. Dahası bel ve popo kaslarınızı daha iyi çalıştıran bir hareket daha bulamazsınız. Bu sayede poponuzu biraz kaldırıp dışa bombe verirseniz şaşırmayın.

Bir halter barına uygun ağırlıkta diskler takıp önüne geçin ve ayaklarınızı barın altına sokup omuz genişliğinde açın. Topuklarınızı yere sağlam basarken eğilip barı üstten kavrayın. Barı kaldırmadan önce göğsünüzü hafifçe ileriye ittirin ki beliniz düzleşsin.

Sakatlanma riskini minimuma indirmek için hareket boyunca gözleriniz karşıya baksın asla sırtınızı kamburlaştırmayın ve barı kaval kemiklerinizden uzaklaştırmayın. Hafifçe bacaklarınız ve poponuzla öne doğru ittirerek ağırlığı kaldırın. İki saniye dik durumda popo kaslarınızı sıkarak bekledikten sonra tekrar yavaşça ağırlığı sırtınız düz bir şekilde kaval kemikleriniz hizasında aşağıya indirin.

Bu hareketi dambıllarla da çok rahat yapabilirsiniz. Eğer evinizde dambıllarınız varsa halter yerine dambılları en çok kalori yaktıran zayıflama hareketlerikullanarak deneyin. Dambıl veya halteriniz yoksa bir sırt çantasına kitap doldurup kayışlarının arasına bir sopa takarak yeterli desteği sağlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa belden hafif eğilip aynı hareketi onun koltukaltlarından kavrayıp, bel hizanıza kadar kaldırarakda çalışabilirsiniz.

Bel ve sırt sağlığınız açısından aynı hareket kuralları çocuklu çalışma içinde geçerlidir. Asla sırtınızı kamburlaştırmayın ve çocuğunuzu kaldırırken vücudunuza yakın tutun. Pazu kaslarınızı kullanmayın sadece popo ve bacak kaslarıyla doğrulun.

Kas yapmak için özellikle yardımcı olabilecek bir egzersiz olan kucak hareketinin merkezi sinir sistemini şok edici bir özelliğe sahip olduğu yapılan araştırmalarda ispatlanmıştır. Bu hareketi programına kattıktan sonra kollarında kalınlaşma gören sporculardan alınan veriler gösteriyor.

Merkezi sinir sistemi ve beyin, eklem ve kemikler üzerinde oluşan stresi hafifletmek için daha çok kasmerkezi sinir sistemini şok edici bir hareket yapmak adına vücuda anabolik hormonları salgılama ve dolayısıyla’da protein sentezleme emri veriyor.Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz