karabuğday diyeti2 yorumKarabuğday diyetiyle sağlıklı ve kolayca kilo vermek mümkün. Karabuğday diyetiyle zayıflamak mümkün. Karabuğdayın faydaları fazladır. Japon araştırmacılar karabuğdayın vücudu rahatlattığını, iltihaplanmayı azalttığını, aşırı terleme ve burun kanamasına iyi geldiğini açıkladılar.

Ayrıca bağırsaklara iyi geldiğini ve rahatlattığını söylediler. İçerdiği fayonoidler sayesinde kalp, damar hastalıkları, bazı kanserler ve hipertansiyon riskini azaltıyor. Yavaş emilen kompleks karbonhidrat ve yüksek lif orası sayesinde açlık kan şekerini kontrol ediyor.

Çölyak hastaları için önemli bir gıdadır. Kısıtlı tahıl tüketimi olan hastalıkta karabuğdayı rahatlıkla yiyebilirsiniz. İçindeki hem suda eriyebilen hemde erimeyen lifler sayesinde kabızlığın önlenmesinde yardımcıdır. Yağ oranı düşük olduğundan ve kolesterol içermediğinden düşük kalorili diyetler için vazgeçilmezdir.

Sağlık sitesi olarak karabuğday diyetini paylaşıyoruz. Karabuğdayı yıkayıp üzerini 2 parmak geçecek kadar kaynar su ekleyin. Pişirmeye gerek kalmadan karabuğday yumuşayana kadar bekletin. Yağsız yoğurtla karıştırıp yemeniz öneriliyor. Karabuğday diyetini uygularken tuz ve baharat kullanmamanız gerekiyor.

Farklı tatlar için yoğurda taze meyveler ekleyebilir yada meyveli yoğurt kullanabilirsiniz. Yatmadan en az 4 saat önce tüketmeniz gerekiyor. Ancak karabuğday diyetini uygularken egzersiz ve spor yapmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı diyetlerle zayıflamalar.Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 yorum yapılmış

  1. munevver

    karabuğdayın yanında haşlamış sabze yesek olurmu

  2. munevver

    kara buğdayın yanında yasız tavuk yesem olurmuhaçlam sebze yenirmı tuzsuz ve yağzız yesek olurmu cevaplarsanız memnun olurum

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz