köselik tedavisi15 yorumSakal bıyık ekimi ilk başta aykırı görünsede köselik,sakal bölgesi yaralanması,yanık izinin kaybedilmesi gibi bir çok önemli sorunu çözebilmektedir. Sakal bıyık ekimiyle ilgili sorularınızla hem aydınlanır hemde sayfanın zenginleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Sakal çıkması kaç yaşına kadar beklenmeli? 20 yaşına kadar sakal çıkmadıysa bu yaştan sonra çıkması beklenmez.

Sakal ekimi için kıllar nerden alınır? Sakal ekiminde en yaygın kullandığımız alan ense bölgesi kıllarıdır çünkü sakalı çıkmayanlarda genellikle göğüs kılıda olmuyor.Yara izinde ise kişinin isteğine göre diğer sakal alanları ve diğer vücut kıllarını kullanabiliyoruz.

Hiç sakalı çıkmayan bir köseye ne kadar sakal bıyık ekilir? Beklenti çok önemlidir. Çok seyrekte olsa 1000 kök sakal kösede ciddi görsel değişiklik sağlar ama 2000-3000 kök civarında ekim daha iyi sonuç verir.

Benim sorunum sakalarım kızıl kına rengınde cıkması bunun sebbebı nedır veya herhangı bı tıbbı cozumu varmıdır ? Sakal rengi genetik yapıya bağlıdır değiştirmeniz mümkün değil.

Sakalımdaki yanık izine ekim yapılabilirmi? Yanık izini kaybetmek mümkün değil ancak o bölgeye sakal ekimi yapılarak belirgin kamuflaj sağlanabilir.

Ekilen sakal tıraş ediliyormu uzuyormu? Ekilen sakal normal sakaldan farksızdır günlük tıraş edilebildiği gibi uzatılabilirde.Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 yorum yapılmış

 1. kayserili

  arkadaşlar eğer 20 yaşına gelmişseniz ve vücudunuz belli reaksiyonları göstermemişse örneğin sakal çıkmamış göğüs bölgesinde kılllanma yok kollar çok zyıf sesiniz çok ince ve vücudunuz sperm üretmiyorsa size yardımcı olabilirim .size bir ilaç verebilirim ve tam bir ayda bu eksikliklerin hepsini gideririrsiniz.çok samimiyim lütfen benimle irtibata geçin 5446191507

 2. ali osman

  arkadaşlar ben 16 yaşındayım sakal yavaş yavaş başladı çenemin alt kısmında biraz var fakat sadece birkaç tanesi kıl halini almış durumda faullerimde tüy gibi çıkıyor. jilet vuruyorm biraz daha sertleşiyor sizce ne kadar sürede sakal halini alır

 3. dursun acar

  köselığın tedavısı varmı

 4. mahmut

  bu sakal ekme nerde yapılıyor ücreti nedir

 5. kağan yılmaz

  slm bnm sakalım çıkmıyor ama diğer bölgelerimde kıl var acaba neden sakal çıkmıyor 

 6. oğuzhan kasap

  Bu estetik operasyonların ücret aralığı nedir?

 7. hasan özdemır

  ben 19 yaşındayım ama seyrek bıyıklarım ve çenemin altında sakal tek var foullerim ise şakak kemiğini azıcık geçmiş sizce sakalım çıkarmı lütfen ceveplayın

 8. ONUR

  ben 17 yaşındayım sadece 3 tel sakal cıktı (12 yaşından beridir sigara içiyorum ondan olabilirmi)yardım!!!!!!!!!!

 9. Mert

  Meraba.16 yaşındayım 178 boyundayım 57 kilodayım sakallarım çıkmaya başLadı faullerden çeneye doğru alltn sakallrım var ama yüzümün sağ kısmında faul bölgesinde sakal serekliği var ve bu sadece yüzümde deil vücudmda da var bu bilimseLmi..sol tarafıma güzeLce faul şekli yapabiliyorum ama aynı şekli sağ tarafa yapamıyorum sağ tarafta seyreklik biraz yoğun gibi çook çirkin duruyor sizce 2 sinide eşitlemek için ne uygulamalıyım sarımsak,sarımsak yağı vb.şeyler kullansam eşit olur mu?… bbeni ayadınlatırsanız çook sevinirim şimdiiden çook teşekkür ederim :)

 10. musa alageyik

  iyi çalışmalar benım sorunum yanaklarımda sakal cıkmamamısı bunun tedavısı varmıdır var ise ne kadara olur ve enseden saç alındıgında ensedekı sacı etkılermı sorularımın cwp larını beklıyorum sımdıden tskler

 11. murat

  slm mrhaba ben adanalıyım 19 yasındayım 1.75 boyunda 50 kılodyım yaklasık
  size bi iki sorum olcak benım sakallarım yenı yenı cıkmaya basladı ılk basta bıyık kısmı sonrada cene kısmı sımdı de yangıma attı ama anlamdıgım sey cok gec cıkması sakallarımın ve bı yanagımda daha az olması aceba bunun nedenı ne olabılr zayıflıktan kaynaklanan bı durum ola bılrmı benı bu konuda bılgılendırırsenız cok mutlu olurum smdıden tsk ederım…

 12. murat güvenlik

  merhaba iyi çalışmalar.Benim sıkıntım zayıflık ve köselik.25 yaşında bekar 181 boyunda 69 kiloyum.Gebzede yaşıyorum.Zayıf ve ince yapılı biriyim.Hiç kilo alamıyorum,kendimi güçsüz ve yetersiz hissediyorum.Yüzüme bıyık ve çenede çok az kıllar var.Kol bacak ve göğüs bölgemde ise çok ince ve seyrek kıllanma var.Artık hiç özgüvenim kalmadı.Toplum içine çıkmaktan,sosyalleşmekten ve yeni insanlarla tanışmaktan hep kaçınıyorum.Kendimi en rahat yer odam,evden çıkmak istemiyorum.Fakat çalışmak zorundayım,dış görünümün çok önemli olduğu bir iş kolunda çalışıyorum.Fiziksel rahatsızlığımın pskolojik ve ruhsal etkileri yüzünden işimde verimli olamıyorum.Bu yaşıma kadar hiç tedavi olmayı denemedim,aslında kesin tedavisi olduğunuda bilmiyorum.Son zamanlarda internetten araştırıyorum ama pek fazla tedavi olmuş örneklerle karşılaşmadım.Ama ben tedaviye başlayıp bu mutsuz yaşamadan kurtulmayı çok istiyorum. Sigortalıyım,ülkemizdevlet hastaneleri bazı konularda eksik.Mesela bu gibi durumlarda danışmanlık,bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti yeterli derece verilmiyor.Ve ben bu rahatsızlıklarımı hastanelerde her karşılaştığım sağlık personeline anlatamam.Örneğin ben daha hangi bölüme gideceğimi bilmezken,hastaneye gitsem önce bilgi işleme daha sonra(doğru yönlendirme yapılırsa) odasında sekreter ve sırada bekleyen başka hastalar olan doktora anlatmam gerek. bu durumda rahatsızlığımı detaylı şekilde asla anlatamam.İnsanların daha ciddi hastalıkları var biliyorum.Ama benim rahatsızlığımda hayatımı olumsuz yönde etkiliyor.bu durumdan kurtulmak istiyorum.Devlet veya özel hastane olması farketmez. Yardımcı olur, yol gösterip yönleririseniz çok mutlu olurum. teşekkür ederim .

 13. sedat ün

  slm.. ben 16 yaşındayım.arkadaşlarımın birçoğunda sakal çıkmaya başladı.fakat bende sadece zorla belli eden ve tamamen tüylerden oluşan bıyık, ve çenede de sayılabilecek kadar kıl var. kösey miyim diye çok korkuyorum.içime oturdu. lütfen beni aydınlatın..

 14. erdem

  iyi günler,ben hipogonodotropik hipogonadizm hastasıyım.24 yaşındayım.bakıldığında yüzümden 17 yaşında gösteriyorum.sakalım bıyığım yok.2008de askerdeiken gatada endokrinoloji uzmanına rahatsızlığım nedeniyle tedavi gördüm(sakal bıyık)için değil.ancak kullanacağım pregnyl ve sustanonla tedavim mümkün olabilir denildi.ilacı yaklaşık 1 yıl kullanıp testesteronum yükseldiği halde genede sakal bıyık çıkmadı.ense kılımda az.peki ne yapmam gerekir.teşekkürler.

 15. ali dağdelen

  selamlar benim yaşım 21 yüzümde sakal bölgesinde çok ince çok zor farkedilen sarı tüyler var.uzuyor ama kalınlaşmıyor.ne yapmam gerekiyo bendemi köseyim veya köselerde ince tüyler olurmu yoksa hiçbirşeymi olmaz lütfen cevaplayın depresyona giriyorum..

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz