kusarak zayıflama3 yorumSon zamanlarda yaygın zayıflama türü olarak uygulanan kusarak zayıflama, midedekilerin yok edilmesi, yağa dönüşmesini engelleyip kilo almayı önleme yöntemidir. Genellikle gençlerin uyguladığı bu yöntem çok sakıncalı olup ilerde hastalığa sebep olan ve hatta ölüme götüren bir yöntemdir.

Kişi istediği kadar yiyecek tüketip daha sonrada kendi isteği ile bunları çıkarıp, onların vücutta kalmasını engelliyor. Çok saçma değilmi? Önce dilediğimiz kadar yiyoruz ve daha sonra midedeki yiyecekleri boşaltıyoruz. Öyleyse neden yiyoruz. Sağlıklı diyetler varken, ya da az yememiz gerekirken, bu yöntem hem çok saçma hem de çok zararlı.

Çok kusmada mide küçülür, yemek almaz hale gelir, iştahı kapatır. Bu da normalin üstünde kilo vermemizi sağlar ve kişiyi bitkin hale getirir. TV. Programlarında bu yöntem ile bir deri bir kemik kalan kişilerin nasıl zor durumda kaldıklarını görmüşüzdür. Onlar aslında bir ibrettir. Bu yöntemi uygulayan, kişilere gelecekte ne hale geleceklerini göstermek içindir.

Çok kusmak, mideye, dişlere, göze ve kulağa zararlıdır. Asla bu yöntemi uygulamamalı, daima sağlıklı kilo verebilmek için uğraşmalı ve doğal yöntemlere başvurmalıyız.

Bu yöntemi daha çok kilolarıyla mutsuz ve stres yapan, bir an önce hızlı kilo vermek isteyen kişiler uygular. Biraz kilo verdikten sonra kişi her aynaya baktığında psikolojik olarak kilolu olduğunu düşünür ve her zaman uygular bu yöntemi. Kusarak zayıflama sonucu kişi BLUMİA NEVROZA hastalığına yakalanır ve bunun tedavisi uzun yıllar sürebilir. Bunu uygulayan zayıf gençler bile vardır.

Görünüşte zayıflardır, çok yerler ve yediklerini hemen çıkarırlar. Bu psikolojik bir rahatsızlıktır. Düzenli bir yaşam tarzı olamayan, abur cubur yiyerek kilo alan kişiler daha güzel görünmek adına başlarına büyük dertler alabiliyorlar. Çünkü bu bir alışkanlık haline geliyor. Diledikleri kadar yiyorlar ve daha sonra kusuyorlar.

Bunun sonucunda yüzdeki kılcal damarlarda çatlama görülür. Dişler ve saçlar dökülebilir. Baş dönmesi ve gözde bulanıklık olabilir. Ülser, gastrit, mide kanserine yol açabilir. Bunlar hastalığın başlangıç nedenleridir. Kusarak zayıflamanın zararları saymakla bitmez, çok dengeli beslenerek, doktor kontrolünde diyet yaparak zayıflama varken, ilerde kötü hastalıklara sebep olacak bu yöntemi asla denememeliyiz.Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 yorum yapılmış

  1. meltem

    1,62 boyunda 52 kiloyum 28 yasindayim

  2. meltem

    surekli sok diyetler yaparak on kilo kadar verdim, simdide normal yeme duzenime donemiyorum cunku sok diyet yapmaktan normal beslenmeye gecince hemen kilo aliyorum ve kusuyorum. normal insanlar gibi beslenmek istiyorum ama ne yapmaliyim bilmiyorum, artik kendimden nefret eder oldum. neler yiyerek duzenli yasamaliyim biri bana yardim edebilirmi :(

  3. sibel

    merhaba ismim sibel ben yaklasik 90 kiloydum 3 senede 60 kiloya dütüm spor yaparak hiçbir diyetisyene gitmeden ama ben şimdi bazen cok yediğim zaman rahatsız oluyorum günde bir kerede olsa bazen kusuyorum ama kustuktan sonra hrahatlama geliyor bunun nedenle cok rahatsızım aslında bide kilo alacağım korkusu ne olur bana bir yardım

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz