lipton form plusyorum yapılmamış



Bir türlü kilo veremiyorum. Su içsem yarıyor diyorsanız, yalnız değilsiniz. Fazla kilolar, modern yaşamın başa çıkılması en zor sorunlarından biri. Oturarak çalışmak, hareketsizlik, dengesiz ve düzensiz beslenmek fazla kilolara neden oluyor. Ayrıca sağlık açısından ciddi riskler oluşturuyor. Panikle yapılan şok diyetler ise yarardan çok zarar getiriyor. Sorunu çözmek için atılacak ilk adım alışkanlıklarınızı değiştirmek.

Lipton fazla kilolarından şikayet edenler ve sağlıklı zayıflamak isteyenler için yurtdışındaki uzman laboratuvarlarda doktor ender saraç danışmanlığında lipton form plusı yarattı. Lipton form plusun günde 2 poşete kadar içilmesi tavsiye edilir. Doğal tıp derneği başkanı doktor ender saraçtan pratik sağlıklı beslenme ve zayıflama önerileri.

İşte size 2-3 ay düzenli uygulandığında sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilecek bazı ipuçları:

1. Akşam geç ve ağır yemeyin, dolu mideyle yatağa girmeyin.
2. Yemeklerinizi daima oturarak, yavaş yavaş, iyice çiğneyerek ve küçük lokmalar halinde yiyin.
3. Beyaz un, beyaz şeker, fazla kızartma, yağlı şarküteriler, aşırı tatlı meyveler, şekerli içecekler, yağlı katkı sosları, tuzlu-yağlı çerezler, alkol gibi şişmanlatıcı gıdalardan uzak durun.
4. Mutlaka egzersiz yapın. Aşırı ağır ve yıpratıcı egzersizler yerine düzenli ama bıktırmadan, hırpalanmadan keyifle hareket edin ve spor yapın.
5. Pek çok hastalık fazla kilo yapabilir guatr, şeker, hormonal bozukluklar gibi. Ayrıca bazı ilaçlar da kilo alımını artırabilir. Uzun süreli, verilemeyen kilo sorununda mutlaka doktora danışın.
6. Kimyasal zayıflama ilaçlarını asla kendi başınıza kullanmaya kalkışmayın, mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdırlar. Doğal bazı tabletler ise zayıflamaya yardımcı olabilir ama yine de uzmana danışın.
7. Çoğu kez de psikolojik sorunlar kiloya eşlik edebilir veya bizzat nedeni olabilir. Bu nedenle, kilo sorununu sadece fiziksel olarak düşünmeyin, gerektiğinde psikolojik yardıma başvurun veya uzmana danışarak stres atma teknikleri uygulayın.
8. Asla uzun süre aç kalıp sonradan bir öğüne aşırı yüklenmeyin.
9. Koyu lacivert renk ve zerdeçal, nane, yeşil elma kokuları iştahı azaltmaya yardımcı olabilir.
10. Sinameki, funda, rezene, mısır püskülü, kiraz sapı, sandaroz sakızı gibi çeşitli doğal maddeler bilinçli ve hijyenik şekilde kullanılırlarsa boşaltım fonksiyonlarını artırarak ve metabolizmanın canlanmasına yardımcı olarak kilo vermeyi kolaylaştırabilirler.
11. Sindirimi kolaylaştırıcı zencefil, daha sağlıklı bir metabolizmaya yardımcı olabilir.
12. Çok yorulup bunaldığınızda sevdiğiniz kişilerle 1-2 fincan çay, keyifli sohbet ve duyguların paylaşımı ile verilen mola sizi tekrar toparlayıp, neşelendirecektir.



Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz