paranox fitil5 yorumÇocuğunuzun kaç aylık olduğunu söylememişsiniz. Eğer 3 aylık ve altında ise şikayetinin en muhtemel nedeni ateş, ishal, aşırı kusma yoksa gaz sorunu olabilir. Ancak şikayeti idrar yolu enfeksiyonu, reflü, kulak enfeksiyonuda olabilir. Bu nedenle fizik muayene sonrası gerek görülürse idrar tetkiki istenebilir.

Paranox fitil genellikle 6 ay öncesi ağrısı veya aşırı huysuzluğu varsa geçici olarak yarım verilebilir. Hergün düzenli olmamak şartı ile günde 2-4 kez verilebilir. Ancak huysuzluğu için devamlı paranox fitil kullanmak zorunda kalınıyorsa idrar yolu enfeksiyonu gibi bir sebep olabilir.

Paranox fitil paranox S 120 mg ve paranox sup 120 mg olarak iki çeşittir. Paranox S te sadece ağrı kesici ateş düşürücü parasetamol içerir. Paranox sup 120 mg ise havale önleyici luminaletten ve ağrı kesici ateş düşürücü parasetamol içerir. Normal paranox sp paranox S olmayandan ziyade paranox S tercih edilmeli. Paranox sup 120 mg ateşli durumlarda verilebilir. Huysuzluk ağrıda paranox s tercih edilebilir. Çünkü içerdiği luminaletten aynı zamanda havele geçirmesinide engellemiş olur.

Ateş düşürücü fitiller ateş düşürücü şurupların verilemediği durumlarda veya ateşin çok yüksek olduğu zamanlarda ateş düşürücüye buprofen grubuna ek olarak ek olarak verilebilir. Parasetamal içeren şuruplarla calpol gibi paranox fitil genellikle verilmez. Çünkü ikiside aynı etken maddeyi içerirler.Bunlar da İlginizi Çekebilir

5 yorum yapılmış

 1. yasemin tunc

  nezaman cevap verebilirsiniz şimdiden teşekürederim

 2. yasemin tunc

  ben oğluma sürekli fitil kullanıyorum zararı varmidır ayakları agrırıdımıydı veriyorum hemen hemen hergün

 3. zeynep

  cvp ne zaman gelir

 4. zeynep

  bebegim 5 aylık ateşi ve öksürüğü var paranox faydalı olurmu kaç gün ve kaç defa verebilirim

 5. Anonim

  calpol ile fitil arasında en az kaç saat olmalıdır fitil verebilmemiz için

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz