Saç Diplerinde Kaşıntı ve Kabuklanma Bitkisel Çözüm Tedavisi-Saç Dipleri Neden Kaşınır Nedenleri Neler?7 yorumSaç Diplerinde Kaşıntı ve Kabuklanma Bitkisel Çözüm Tedavisi-Saç Dipleri Neden Kaşınır Nedenleri Neler?

saç diplerinde kaşıntı

saç diplerinde kaşıntı

Saç diplerinde görülen kaşıntılar ve kabuklanmalar, saç dökülmesinin nedenleri arasında önemli bir etken olmaktadır. Saç dibi kaşıntısının nedenleri incelenecek olursa, saçlarda görülen kepeklenme sorusunu, seboreik dermatit, stresten kaynaklanan saç dibi acıması ve kaşıntısı, saç kökü (kıl follekülleri) iltihapları ve elbette saç dibinde görülen sivilceler önemli rol oynamaktadır. Saç diplerindeki kaşıntıları tedavi edebilmek için eczanelerde doktor reçetesi ile verilen kaşıntı ve kabuklanma giderici kremler oldukça işe yarıyor. Bunun yanında saç diplerinin acıması, saç dibinde egzama ve saçların dip kısmındaki kaşıntılar için bitkisel çözüm kürlerinden oluşan doğal tedavi yolları da bulunmaktadır. Bu doğal tedavi kürleri arasında çok tutulan 3 tanesini sizlerle paylaşacağız.

Saç Diplerinde Kaşıntı ve Kabuklanma Bitkisel Çözüm Tedavisi 1)

Saç Diplerinde Kaşıntı ve Kabuklanma Bitkisel Çözüm Tedavisi İçin Gerekli Malzemeler:
1 Adet yumurta sarısı
1 çorba kaşığı Alkol
1 çorba kaşığı Hint Yağı
1 çay kaşığı tuz
Yapılışı uygulnanışı:
Saydığımız  malzemeleri karıştırıp, saç diplerine sürün. İki saat beklettikten sonra saçınızı durulayın.
Yada
Saç Diplerinde Kaşıntı ve Kabuklanma Bitkisel Çözüm Tedavisi 2) Beş adet aspirini dövüp, maden suyu ile karıştırın. Karışımı saç diplerine sürün ve 15 dk. sonra durulayın.

Saç Diplerinde Kaşıntı ve Kabuklanma Bitkisel Çözüm Tedavisi 3) Buğday çimini ezip, suyunu çıkarın. Bu suya zeytinyağı ekleyip, saç diplerinize sürün. Böylece hem saç diplerindeki kaşıntıya çare bulur hemde saçınızın kuvvetli çıkmasını sağlamış olursunuz.

Saç Diplerinde Kaşıntı ve Kabuklanma Bitkisel Çözüm Tedavisi 4) Eşit orandan servi, biberiye, ardıç, zeytinyağını (saçta boya varsa bir yumurta sarısı da) ekleyin. Karışımı saçınıza sürün.Bunlar da İlginizi Çekebilir

7 yorum yapılmış

 1. ela

  benımde sacımda kelleşme var doktorda butun tedavımı gordum ama hala gecmedı ne yapmalıyım

 2. murat

  Peki bu saç kabuklanması ve kaşıntının sebebi mantar olabilirmi yani sadece saçda kaşıntı olmuyor genelde vucuda sarabiliyor bu sorunu bende yaşıyorum fakat mantar ilacı şampuan ve sprey aldım gayet iyi faydasını gördüm fakat temelli kurtulma yolu nedir asıl

 3. ayşe

  benim kızım da var yıllardır geçmedi doktor sedolin şampuzn veriyor kullanıyoruz ama tam geçmiyor tekrer ediyor.yukarıdaki tarif işe yarıyor mu gerçekten ..

 4. meraklı

  5 adet aspirinle yapılan kürü ne kadar sürede bir yapmak gerekir?

 5. melek

  aynı sorun bendede var saç diplerimde ense kısmımda yıllardır kabuklanma var yazın azalıyor kışın artıyor sebebni bilmiyorum ama sık sık yıkagğmda kabuklanma olmuyor

 6. admin

  stresten olabilir, ya da bir saç kökü hastalığı da olabilir. genetik olabilir. doktora görün tahlil yaptır derim.

 7. Anonim

  benim saclarm cok dökuluyor nedenlere gelir…?

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz