Tere tohumu ile zayıflamayorum yapılmamıştereEnder saraç tere tohumunun belirli bir süre sabah aç karnına kullanıldığında başta metabolizmayı hızlandırıcı özelliği olduğu ve tiroid hormonu uyardığı görülmüştür. Tere tohumunu aktif troid rahatsızlığı olanların kullanmasını önermem.

Ender saraç ama troidi yavaş çalışan pek çok kişinin verdiğim önerilere göre bilinçli kullanıldığında daha rahat kilo verdirdiğini gözlemledim.

Tabii ki tere tohumu tek başına zayıflama için bir mucize değildir. Asla öyle algılanmamalıdır. Fakat bazı durumlarda ek bir yardım sağlayabilir. Tere tohumunun tadı şiddetli buruk acıdır. Çekirdek halinde değil de öğütülmüş olarak almak daha uygundur.

Püf noktası:

– Tere tohumunu balla karıştırın. Üzerine sıcak su için
– Tere tohumunu , tadı çok buruk olduğundan 1 veya 2 küçük kahve kaşığı iyi,kaliteli bir balla karıştırıp yemek daha uygun olur. Tere tohumunu sabah aç karnına yuttuktan sonra üzerine bir fincan da sıçak su içmek etkisini arttırarak emilimine yardımcı olur.
– Tere tohumu ülkemizde yetişen, pahalı olmayan,doğal bir bitkidir.
– Tere tohumu kadar olmasa da yeşil, taze tere yapraklarının da kısmen canlandırıcı etkisi olabilir.

Önemli uyarı: Aktif mide ülseri, kanaması ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunun buruk acı tadı daha da rahatsız edici gelebilir. Bu kişilerin tere tohumunu dikkatli kullanmasını öneririm.Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz