Yüz Yogası Egzersizleri Nasıl Yapılır Video İzle-Yüz Jimnastiği Yapanlar Videosuyorum yapılmamışadmin
30 Haz 2011 , 10:32am

Yoga Egzersizleri Nasıl Yapılır Video İzle-Yoga Egzersizleri Yapanlar Videosu

Yüz yogası egzersizleri yüzünüzün görünümüne canlılık katan yüz ve cilt geren, gençleştiren özel bir takım egzersizlerden oluşan bir yoga yöntemidir. Bu hareketler günlük 5-10 dakikanızı alacak ve sürekli yapmanız durumunda gözdeki kırışmalar, kaz ayağı kırışıklıkları, gıdı ve yanakta sarkmalar, dudak üstü kırışmaları ve çatlakları gibi bir çok sorununuza çözüm olacaktır.

yüz yogası

yüz yogası

Yüz yogası hareketleri, hint alternatif tıbbının vazgeçilmez güzelleşme ve cilt gençleştirme araçlarından bir tanesidir. Özellikle evde yapabileceğiniz etkili bir yüz germe egzersizi arıyorsanız kesinlikle yüz yogası denemelisiniz. Yüz yogası hareketleri günlük olarak 15-20 dakika vaktinizi alacak ve bu süre zarfında cildinizin uzun yılların yıpranma birikimi olan cilt kırışıklıkları ve ciltteki çatlakların birkaç hafta gibi kısa bir sürede kaybolmaya başladığına şahit olacaksınız. Yüz yogası nasıl yapılır öğrenmek için yazının devamına göz atmanız yeterli olacaktır. Ayrıca görsel olarak eğitim amaçlı bir de yüz yogası videoları izleyebilirsiniz.

Evde hiçbir şekilde zahmet çekmeden herhangi bir güzellik salonuna gidip tonlarca para dökmedende bazı egzersizleri yapabilirsiniz. Yüz yogası denilen yüz bölgesindeki kırışıklıklar için egzersiz hareketleri hakkında şimdi sizlere kolaylıkla ayna karşısında uygulayabileceğiniz önerilerde bulunmak istiyorum. Evde acı çekmeden kırışıklık ve sarkmalara son verin. Yüz kusurlarınızı giderin. Yani kendi söküğünüzü kendiniz dikin.

Öncelikle elinize bir ayna alın ve bütün hareketleri ayna karşısında yapın. Yaptığınız hareket esnasında yüzünüzün başka bir yerinde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.

Kaş ortası çizgisi için Yüz Yogası Hareketleri

Sol elinizin orta parmağını kaşlarınızın ortasına hafifçe bastırın. Diğer elinizin orta parmağıyla aynı hizada alnınızın üst kısmına hafifçe bastırın. Sol elinizle kaş ortasından yukarı diğer elinizle saç köküne yukarı doğru masaj yapın. İki elinizi kullanarak hareketi birkaç defa tekrar edin.

Kaz ayakları için Yüz Yogası Hareketleri

Gözleri tamamen açın. Başparmağınızı gözün kenarına kaz ayakları dediğimiz bölgenin üstüne koyun. Karşıya bakın. Hareketi sabah ve akşam yapın.

Düşük kaşlar için Yüz Yogası Hareketleri

Ellerinizi kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşları kırıştırmadan yukarı doğru tutun. Elleri sıkıca kaşlara yapıştırın. Ardından kaşlarınızı çatın. Bu hareketi en az üç defa tekrar edin.

Dudak üstü çizgileri için kalemli Yüz Yogası Hareketleri

Dudak üst çizgileri bu sırada yüzünüzde başka bir yerin kırışmamasına özen gösterin. Alt yanak kaslarının sertleştiğini göreceksiniz. Bilgisayar başında kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.

Balon egzersizi Yüz Yogası Hareketleri

Balonu ilk hafta bir elma kadar şişirin. İkinci hafta greyfurt kadar şişirebilirsiniz. Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız üçüncü hafta karpuz kadar şişirebilirsiniz. Balon hareketiyle hem yüz kaslarını çalıştırmış olacak hem de hücrelere oksijen taşıyacağınız için daha genç görüneceksiniz. En az üç defa tekrar edin. Hareket bittikten sonra bir dakika konuşmayın. Dudaklarınız silikonlanmış gibi olacak.

Gıdı ve alt yanak sarkmaları için Yüz Yogası Hareketleri

Kalem yerine bu defa bir kaşık alın dudaklarınızın arasına. Alt dudağı gıdık tümünün gerildiğini göreceksiniz. Kas gerilince çalıştığınız bölgenin kısaldığını ve alt yanaktaki sarkmaların sıkılaştığını göreceksiniz. Prensip kasları kısaltmak. Mutfakta yemek yaparken kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.

Yanak sarkması ve gıdı sarkmasına yüz yoga egzersizleri:

UzmanTV
Yüz Yogası

Gözdeki Kırışıklıklara Yüz Yogası Video İzle

UzmanTV
Yüz Yogası

Dudak Kırışmalarına Kesin Çözüm Yüz Jimnastiği Hareketleri Video İzle

UzmanTV
Yüz Yogası


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz